Spóźnialscy w gorączce

ROGOŹNO. Mieszkańcy gminy Rogoźno przeprowadzili w ostatnich dniach starego roku istny szturm na Biuro Ewidencji Ludności. Wszystko z powodu kończącego terminu składania wniosków o wydanie nowych dowodów osobistych. 

Kolejki ustawiały się już o 6:00 rano, co spowodowało ogromny tłok, zamęt a nawet sparaliżowało pracę urzędu. By uniknąć przykrych zdarzeń i pretensji petentów, w piątek sekretarz Iwona Sip-Michalska podjęła decyzję o wprowadzeniu tzw. numerków kolejkowych, ale zadowoleni byli tylko ci, którzy zdążyli ów numerek otrzymać. Pozostali narzekali czekając na następny dzień. 

Pomimo, że biuro czynne było po 10 godzin dziennie, nie wszyscy zdążyli na ostatni dzwonek. Według szacunków w gminie Rogoźno wniosków nie złożyło jeszcze około 2000 mieszkańców. Spóźnialskim przypominamy, że „zielone dowody” tracą ważność z końcem marca 2008. Po tym czasie nie będą honorowane w żadnym urzędzie, banku na poczcie. W innych instytucjach będą w niektórych przypadkach honorowane dowody świadczące o oczekiwaniu na nowy dokument tożsamości. Dodajmy, że miejscowy GOPS w 220 przypadkach osobom o najniższym statusie materialnym sfinansował opłatę, jaką należy wnieść by otrzymać nowy dowód osobisty.

Podobne artykuły