Uwaga na świąteczny pociąg!

PARKOWO, OBORNIKI. Jazda pociągiem może być czasem niemiła. Dowodem tego twierdzenia są choćby te  przypadki: 14 grudnia pasażer pociągu relacji Poznań – Rogoźno obudził się około południa z miłej drzemki w Parkowie i stwierdził, że nie ma już torby podróżnej z zawartością nowych ubrań, obuwia, kosmetyków, zegarka oraz i-poda marki Sony o łącznej wartości  7.000 zł. Rogoźnianin zgłosił to policji obiecując, że już nigdy nie zaśnie w pociągu. 

Innego rodzaju zdarzenie miał na tej trasie trzydziestosiedmioletni mieszkaniec Słupska. Jechał wieczorem  pociągiem  relacji Poznań – Słupsk. Na stacji przy przy ulicy Staszica wsiadło do wagonu dwóch nieznanych mu mężczyzn w wieku około 25 – 30 lat. 

Podeszli do niego i zaczęli bić. Uderzając wielokrotnie pięściami w twarz doprowadzili go do stanu bezbronności mieszkańca powiatu Słupskiego, a następnie zabrali mu z tylnej kieszeni spodni pieniądze w  kwocie 300 zł oraz wyrwali mu z ręki telefon komórkowy marki „Motorola V 235” oraz ładowarkę do telefonu, znajdującą się w kieszeni kurtki. Wysiedli nim pociag ruszył. Postępowanie w obu sprawiach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

Podobne artykuły