Pijacy i kłusownik

POWIAT OBORNICKI. Plaga pijanych kierowców wciąż trwa, pomimo srogich kar i trybu 24 godzinnego. Niedawno na drodze krajowej K-11 na wysokości wsi Jaracz czterdziestojednoletni Bolesław R. z Rogoźna kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Polo zjechał na prawe pobocze i uderzył w tył prawidłowo zaparkowanego samochodu marki Skoda Octavia, należącego do pewnego mieszkańca Gdyni. 

Przybyła na miejsce policja stwierdziła, iż pan Bolek  z Volkswagena znajdował się w stanie nietrzeźwym. Badanie alkotestem wykazało 0,83mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli miał w żyłach prawie półtora promila alkoholu. Pan Bolek okazał si e tez recydywistą. 

Kierował samochodem  pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Obornikach zakazu prowadzenia pojazdów. Po tym wyczynie sąd będzie znacznie sroższy. Może będzie także srogi dla innego kierowcy Volkswagena.  

W sobotę na dwa dni przed Wigilią dwudziestoośmioletni Wiesław N. z Rogoźna wykorzystał pozostawione w stacyjce VW Golfa  kluczyki oraz nieobecność właściciela samochodu i go skradł. Powiadomiono policję. Sprawca został zatrzymany po skutecznym pościgu przez funkcjonariuszy z Rogoźna we wsi Parkowo. Samochód uszkodził bo wjechał do rowu. Spowodował tym stratę w wysokości około 2500 złotych na szkodę mieszkańca Rogoźna. Jak się okazało pan Wiesio był pijany. Analiza badania wykazała 0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

We wtorek 25 grudnia o godzinie 17:20 w miejscowości Ludomki zatrzymano Mariusza K. Kierował on samochodem osobowym marki Fiat 126p znajdując się w stanie nietrzeźwym. Analiza wykazała u niego 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień później w środę o godzinie 16:20 kolejnym zatrzymanym był pięćdziesięciosiedmioletni mieszkaniec Tłukaw Michał Sz. Zatrzymano go w Ryczywole na ulicy Mickiewicza. Kierował samochodem osobowym Fiat Cinquecento znajdując się w stanie nietrzeźwym. Analiza wykazała 0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli 0,8 promila. 

Tego samego dnia o godzinie 18:40 także w Ryczywole został ujawniony kolejny pijany kierowca. Był to dwudziestopięcioletni mieszkaniec Sokołowa Budzyńskiego – Leszek H. Kierował on samochodem osobowym marki Fiat 126p mając we krwi 1,66 promila alkoholu.

I nadal tego samego dnia o godzinie 07:55 w miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięćdziesięcioletniego Wacława A. z Obornik, który kierował samochodem marki Fiat Seicento pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Obornikach zakazu kierowania pojazdami oraz podejrzewanego o kłusownictwo. Pana Wacka zatrzymano i osadzono w areszcie. Jest tam do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Obornikach.

Podobne artykuły