Oszukani oborniczanie – rób zakupy tylko na zaufanych stronach

ROGOŹNO, OBORNIKI. Im mniej mamy czasu, tym popularniejsze stają się zakupy przez internet lub poprzez pośredników. Robiąc takie zakupy należy jednak zwracać bacznie uwagę na „szczególnie wielkie okazje”. Takie najczęściej nie są okazjami a oszustwami. Przekonali się o tym również mieszkańcy powiatu obornickiego.

Dwudziestosześcioletni mieszkaniec Obornik za pośrednictwem aukcji internetowej zakupił oryginalne perfumy „Chanel nr 5” za jedynie 122 złote. Po otrzymaniu przesyłki stwierdził, że zawiera ona inne – znacznie „tańsze” perfumy. Sprzedający odmówił zwrotu pieniędzy, a kontakt z nim został przerwany. 

9 grudnia mieszkaniec ulicy Małej Poznańskiej w Rogoźnie zauważył na portalu internetowym wystawiony na sprzedaż telefon komórkowy Nokia 6280. Bardzo mu się spodobał i wylicytował go za  kwotę 611 złotych. Należność szybko przelał na konto sprzedającego, nieustalonej osoby. Telefonu do chwili obecnej nie otrzymał został przesłany. Straty poniósł mieszkaniec Rogoźna. W tej sytuacji powiadomił o wszystkim komisariat policji w Rogoźnie. 

W dniu 11 grudnia Tomasz K. mieszkający przy ulicy Armii Krajowej w Obornikach spotkał się z propozycją okazyjnego zakupu samochodu marki Suzuki Swift. Wpłacił pośrednikowi na konto sprowadzenia mu auta  zaliczkę w kwocie 1000 złotych. Do dnia dzisiejszego nie otrzymał pojazdu ani zwrotu gotówki. Postępowanie we wszystkich tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Obornikach. 

Podobne artykuły