Świąteczna wizyta

WIARDUNKI. 17 grudnia Ada Szuberska, Marta Tyma, Oliwia Mańkowska, Iga Bartnik i Joanna Obarzanek – uczennice z Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie i członkinie rady uczniów wybrały się z żywą choinką do ośrodka mieszczącego Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wiardunkach. Towarzyszyły im Magdalena Krzyśka i Bożena Stępień. 

Razem z podopiecznymi placówki i ich opiekunami dziewczyny ubrały świąteczne drzewko, po czym zostały oprowadzone po salach, w których odbywają się zajęcia. Ich zachwyt wzbudziła otwartość i szczerość gospodarzy. Z uśmiechem na twarzach śpiewali kolędy i pokazywali swoje prace. 

Mimo tego, że nie są w pełni sprawni w ich zachowaniu można było dostrzec ogromną radość życia. Nawet  niewielkie dokonania sprawiały im ogromną satysfakcję. W podziękowaniu uczennice otrzymały w prezencie przepięknego aniołka, który powstał na jednym ze stanowisk. 

Oprócz choinki delegacja szkoły przywiozła świąteczne słodycze i prezenty. Były to pluszowe zabawki, które zbierali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Siwak w ramach akcji „Pluszak” z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. 

Podobne artykuły