Wieczór z kolędami w bibliotece

OBORNIKI. W miniony poniedziałek znów po same brzegi zapełniła się sala Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Kilka krzeseł ustawiono nawet w korytarzu bo i stamtąd podziwiano piękny wieczór z kolędami. 

Znana już bardzo dobrze obornickim melomanom Agnieszka Wawrzyniak i Włodzimierz Kalemba śpiewali, recytowali i zajmująco opowiadali o zwyczajach wigilijnych. Jeżeli ktoś jeszcze nie wiedział tego, że bodaj najmłodszym zwyczajem bożonarodzeniowym, bo niespełna 100 – letnim, jest ustawianie choinki, usłyszał to właśnie od nich. Wspaniałe głosy śpiewaków poznańskiego Teatru Muzycznego, znane melodie i nie mniej znane słowa kolęd, wprawiły słuchaczy w błogi i ciepły nastrój. Wielu wtórowało a niejedna osoba nie kryła wzruszenia. Gdy rozbrzmiewały najpopularniejsze kolędy śpiewała je niemal cała sala.

Pomysłodawcą i organizatorem wieczoru była pani Aleksandra Kamińska, melomanka od pewnego czasu starająca się z dobrym skutkiem zarazić swoją pasją jak najwięcej oborniczan. Panią Olę wsparł Cech Rzemiosł Różnych a biblioteka jak zwykle zaprosiła w swoje progi.

Kolejny taki wieczór odbędzie się w karnawale, a dokładnie 14 stycznia w sali Obornickiego Ośrodka Kultury i już teraz warto na ten czas zarezerwować sobie trochę czasu. 

Podobne artykuły