Powiat załatwił szkolną kuchnię

OBJEZIERZE. W środę 5 grudnia odbyła się  w Zespole Szkół w Objezierzu uroczystość zakończenia dwóch dużych inwestycji – remontu bloku żywieniowego oraz zakup ciągnika rolniczego z przyczepą. Gruntowny remont kuchni, pracowni technologii gastronomicznej, pomieszczeń socjalnych oraz wyposażenie ich w profesjonalny sprzęt,  kosztowało 240 tysięcy złotych. 

Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym na wnioski złożone przez powiat obornicki. W lipcu pozytywnie został rozpatrzony wniosek powiatu do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zwiększenie subwencji ogólnej na dofinansowanie remontów bieżących. MEN zwiększył subwencję o 97.140 zł i można było rozdysponować ją między Zespół Szkół w Objezierzu oraz Zespół Szkół im.Cegielskiego, w obu przypadkach z przeznaczeniem na remont bloków żywieniowych. Pomogło też wsparcie z Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Ministerstwo pozytywnie także rozpatrzyło wniosek o dotację na zakup pomocy dydaktycznych dla Objezierza w kwocie 47.690 zł, te pieniądze przeznaczono na zakup profesjonalnych urządzeń kuchennych, oraz 100.000 zł na ciągnik rolniczy z przyczepą. 

W ubiegłym tygodniu z tej okazji starosta Wańkowicz, w obecności gości, razem z dyrektorem Ostrowskim przecięli tradycyjną wstęgę. Należy mieć nadzieję, że sukces w zdobyciu, choć tak niewielkiego, to jednak znaczącego wsparcia finansowego z zewnątrz zachęci władze powiatu do kolejnych prób. 

Podobne artykuły