W trosce o dzieci

OBJEZIERZE.  W sobotni ranek 1 grudnia, mimo nienajlepszej pogody, na boisku Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego  zebrali się wszyscy chętni do budowy boiska szkolnego na niezagospodarowanym to tej pory terenie. 

Zbudowano już mini plac zabaw w miejscu byłego ogrodu. Teraz rozpoczęto kolejną inwestycję. Z pomocą w budowie bezpiecznego boiska szkolnego przyszli dyrektor szkoły  sołtys wsi Objezierze W.Winkel wraz z członkami rady sołeckiej. Pomoc zaoferował też radny W. Stoliński a i rodzice uczniów nie byli obojętni. Pod przewodnictwem K. Tecława stanęli: P. Hoffman z Wymysłowa, J. Desperak i A. Szymański a także nauczyciele i pracownicy szkoły: B. Lewandowska, S. Polcyn, G. Stachowiak i M. Kalotka. 

Prace ruszyły a przy powstającym boisku pojawili się także byli uczniowie szkoły K. Grabiński, M. Jabkowski, B. Przespolewski, B. Lewczak, którzy dobrowolnie spędzili tam sobotnie przedpołudnie. Po pracy na wszystkich czekała ciepła kiełbaska i herbata. 

Dyrektor Lidia Kurzawa-Pabin poprosiła o podziękowanie za naszym pośrednictwem im wszystkim za dotychczasowe prace, mając nadzieję, że za przykładem tych pierwszych pójdą kolejne chętne osoby, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo dzieci i wygląd otoczenia szkoły.

Podobne artykuły