Sztandar na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. W historii każdej szkoły są chwile niezwykłe, które zostają w pamięci nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także wśród społeczności lokalnej. Śmiało można przyznać, że takim wyjątkowym wydarzeniem była uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru Gimnazjum nr 1. Wybór imienia nie należał do łatwych. Spośród trzech propozycji: Powstania Wiel- kopolskiego, Poznańskiego Czerwca i UNICEF, największą liczbę głosów podczas referendum uzyskała ta ostatnia. Wolę społeczności uczniowskiej przypieczętowali radni miejscy. 

Wkrótce po tym rozpisane zostały konkursy plastyczny na projekt sztandaru oraz na słowa hymnu. I nagrodę zdobył Kacper Urbański, nad którym opiekę plastyczną sprawuje Dorota Brygman. Tym samym stał się projektantem sztandaru. Natomiast słowa hymnu napisane przez Annę Obroszko zyskały największe uznanie jury. Refren hymnu brzmi: „Chcemy osiągać najlepsze wyniki, być chlubą i dumą naszej szkoły, która uczy życia nas”. Warto też dodać, że muzykę skomponowały Justyna Mroczkiewicz oraz Ewa Rybarczyk. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą celebrowaną przez proboszcza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. Następnie w siedzibie Zespołu Szkół przy ulicy Obrzyckiej przybyłych gości powitała dyrektor Justyna Bartol-Janasek. Nowy symbol szkoły – sztandar – poświęcony został przez proboszcza Zbigniewa Urnego. Podczas przekazywania sztandaru przez przedstawicieli rady rodziców, która była fundatorem, ślubowanie złożyli wszyscy wyróżnieni uczniowie. 

Później nadszedł czas na gratulacje, najserdeczniejsze życzenia i drobne upominki. Bardzo praktycznym był telewizor, którym obdarowałą burmistrz Anna Rydzewska. Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych przyszła kolej na uczniów. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne w starannie przygotowanej części artystycznej. Na wszystkich w szkolnej bibliotece czekała też miła niespodzianka – nadzwyczaj interesująca wystawa przygotowana przez Beatę Busz.  

Podobne artykuły