Nowe komputery w Iskierce

OBORNIKI. W ramach programu o nauce zasad ruchu drogowego świetlica Iskierka na Osiedlu Leśnym otrzymała cztery komputery. Zostały one podarowane przez Poznański Ośrodek Ruchu Drogowego. Dzieci mają możliwość zapoznania się z regułami obowiązującymi na drodze. Mogą korzystać z komputerów do zabawy, a przede wszys- tkim w celach pomocniczych przy pracach domowych czy innych za- daniach szkolnych, bowiem założono w nich dostęp do internetu.  W ra- mach programu przy Szkole Podstawowej nr 3 planowane jest stworzenie mias- teczka ruchu drogowego, gdzie dzieci nie tylko będą mogły zapoznać się z zasadami ruchu, ale także zdawać egzamin na kartę rowerową.

Świetlica Socjoterapeutyczna Iskierka jest placówką dotowaną przez gminę. Pomieszczeń użycza ksiądz proboszcz Zbigniew Urny.  W świetlicy dzieci wspaniale spędzają swoje popołudnia – uczą się, odrabiają zadania domowe. Jest także czas na zabawę w grupie rówieśników. Doskonale wyposażona sala umożliwia każdemu odnalezienie swojego hobby. W pochmurne dni dzieci mają do dyspozycji wiele gier planszowych, mogą również rysować, a także korzystać ze stołu do ping-ponga. Gdy za oknem świeci słońce bawią się na świeżym powietrzu, czy też chodzą na spacery. 

Oprócz indywidualnych zabaw uczestnicy świetlicy mogą także wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach rozwojowych i praktycznych. Organizowane są wyjścia do cyrku, wycieczki – latem dzieci miały okazję zwiedzić duże ZOO w Poznaniu. Świetlica bierze również udział w imprezach organizowanych przez TDP, ZHP – na przykład w rajdzie do Radzimia, gdzie w bieżącym roku zdobyła pierwsze miejsce jako grupa piesza, a także za zadanie przedrajdowe – wykonanie makiety Grodu Radzimia. Makieta zdobi teraz świetlicę. 

Podobne artykuły