Kolejna porażka piłkarzy ręcznych

OBORNIKI. W sobotę 24 listopada piłkarze ręczni obornickiej Sparty rozgrywali swój kolejny mecz ligowy przed własną publicznością. Przed meczem trener Michał Pietrzak zapowiadał, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym i jego słowa pewnie by się sprawdziły, gdyby tylko uwierzyli w nie sami zawodnicy.

Początek spotkania był bowiem bardzo wyrównany i to gospodarze mogli objąć prowadzenie, niestety w sytuacjach sam na sam z bramkarzem razili nieskutecznością. Skutecznie za to grali goście i po kilku minutach objęli prowadzenie którego nie oddali już do końca spotkania. Przewaga Calisi w tym spotkaniu oscylowała w okolicy 4 – 7 pkt. Co prawda Sparta miała kilka zrywów w ataku, jednak gra obronna pozostawiała wiele do życzenia. Oborniczanie bowiem nie nadążali za szybkimi kontratakami zawodników z Kalisza, oraz popełniali wiele prostych błędów z których goście zdobywali kolejne bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Calisii 18:13.

W drugiej połowie w bramce Sparty dwoił się i troił Maciej Wtorek, jednak jego koledzy z boiska nie potrafili tak skutecznie jak on w bramce zagrać w ofensywie i ostatecznie przegrali sobotnie spotkanie 31:21.

Szkoda straconych kolejnych punktów tym bardziej, że momentami było widać, że mecz ten jest do wygrania. Niestety, na stojąco nie da się wygrać z żadnym przeciwnikiem, co pokazało sobotnie spotkanie. Przed piłkarzami ręcznymi Sparty jeszcze 5 meczy w których będą musieli zagrać z większym zaangażowaniem i determinacją, ponieważ ich sytuacja w tabeli staje się coraz cięższa.

Sparta Oborniki: Michał Kaźmierski, Miłosz Smoliński, Waldemar Smolarek, Tomasz Biskupski 7, Łukasz Krakowiak 2, Szymon Janiszczak, Michał Włudarczak, Leszek Mikołajczak 3, Bartosz Jankiewicz 4, Łukasz Cieśla 2, Błażej Nowacki 1, Miłosz Kołodziej 1, Maciej Wtorek, Łukasz Dukat.