Wygrana w ostatnim sparingu

OBORNIKI. W sobotnie przedpołudnie piłkarze Sparty Oborniki rozegrali swój ostatni mecz sparingowy. Rywalem oborniczan był zespół Nielby Wągrowiec.

Po dwóch kiepskich występach, tym razem piłkarze Sparty pokazali charakter i pokonali Nielbę 3:2. Sparta rozpoczęła mecz bardzo odważnie i przez pierwsze 20 min zespół z Wągrowca nie mógł wyprowadzić piłki ze swojej połowy. Nie oddał przez to żadnego strzału na bramkę Jacka Wosickiego. Bardzo dobrze zagrali środkowi pomocnicy Maciej Brauza i Bartosz Cyranek, oraz napastnicy Marcin Florek i Marcin Bukowski.

Pierwsza bramka w meczu padła w 15 min a jej zdobywcą był Marcin Florek. W 18 min meczu Bukowski mógł podwyższyć wynik spotkania, ale bramkarz Nielby był na miejscu. W 30 minucie meczu Bukowski podwyższył jednak wynik na 2:0. Tuż przed przerwą po błędzie w środku pola, Potas sfaulował pomocnika Nielby i zespół z Wągrowca zdobył bramkę z rzutu karnego.

W drugiej połowie Sparta nadal dominowała i kontrolowała przebieg spotkania. Trzecia bramka w meczu padła w 75 min, Zagnański zagrał dobrą piłkę do Florka, a ten z 16 metrów pokonał bramkarza Nielby. Tuż przed końcem spotkania obrona Sparty troszkę zaspała i Nielba zdobyła druga bramkę.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a trener Mariusz Drewicz zadowolony był z postawy zawodników, którzy realizowali wszystkie założenia taktyczne i zostawili wiele zdrowia na boisku.

Tym spotkaniem piłkarze Sparty zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 21007/2008. Wcześniej Sparta przegrała z Wartą Sieraków 2:3 oraz Lubuszaninem Trzcianka 1:2.  Za tydzień oborniczanie w niedzielę w Dopiewie rozpoczną zmagania ligowe.

Pierwszy mecz w Obornikach Sparta rozegra w sobotę 18 sierpnia o godzinie 17:00, gdzie podejmować będzie Polonię Chodzież.

W obornickim zespole doszło w trakcie przerwy do pewnych zmian kadrowych. Klub opuścili: Daniel Chyła, Piotr Kieruzel, Arkadiusz i Łukasz Mokrzyccy (Zagłębie Lubin – Młoda Ekstraklasa), Łukasz Kubiak (Unia Swarządz), Jacek Węzik, Jakub Krzyżanowski (zakończyli grę), Arkadiusz Beszterda, Jakub Wereszczak (szukają klubu).

Do zespołu doszli: Marcin Florek (Sokół Pniewy), Maciej Ratajski (Lechita Kłecko), Maciej Stronka (Orzeł Biały Koźmin), Rafał Stadnik (Astra Ustronie Morskie), Łukasz Zagdański, Artur Pawlaczyk (MSP Szamotuły), Maciej Smuniewski (Lech Poznań), Damian Głowacki (wznowił treningi), Krzysztof Potaś (Warta Poznań)

I jeszcze na koniec nawiązując do meczu z Nielbą – bramki dla Sparty: 15 min Florek – 1:0, 18 – min Bukowski – 2:0, 75 min – Florek – 3:1

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś (65 min Szaplik), Ratajski (46 min Jujeczka), Smuniewski, Stadnik (55 mion Maciejewski), Brauza, Cyranek (55 min Stronka), Pawlaczyk (74 min Wicberger), Bukowski (74 min Zagdański), Florek.