Wielkie pieniądze na wielkie inwestycje

GMINA OBORNIKI. Ubiegające się o środki na inwestycje gminne Oborniki znalazły się na 6 miejscu ma liście 26 gmin, przygotowanej przez Fundusz Spójności Europejskiej i Rozwoju zaakceptowanej przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. 

Obornikom przyznano już 50% potrzebnych środków w imponującej kwocie 4 mln euro, czyli niemal 16 mln złotych. Te pieniądze są już przyznane. 

Teraz władze Obornik starają się o kolejną pomoc z Funduszu Ochrony Środowiska i pokrewnych funduszy, co spowoduje, że inwestycja w wysokości ponad 30 mln złotych może zostać nawet w 80% sfinansowana z środków zewnętrznych. Na pytanie, na co zostaną przeznaczone tak ogromne pieniądze, Anna Rydzewska wymieniła jednym tchem: Na dokończenie kanalizowania Obornik i skanalizowanie wsi wokół miasta, w tym Dąbrówki Leśnej, Słonaw, Gołaszyna, Rożnowa, Marszewca i Pacholewa, Kowanowa i Łukowa, Nowołoskońca, Bąblińca oraz Bogdanowa. Dodała też – wieloletnie zapóźnienia trzeba teraz szybko nadrabiać. Mieszkańcom gminy najbardziej potrzebna jest czysta woda i kanalizacja. Inwestycja jest wielka a jeżeli nawet uda się zdobyć maksymalne dofinansowanie, trzeba będzie zabezpieczyć na nią poważne środki.

Podobne artykuły