Jak wypoczywać w Rogoźnie

ROGOŹNO. Dzieci z Rogoźna, które nie pojechały na wczasy z rodzicami też mogą liczyć na typowo wakacyjne zajęcia. Oprócz wypoczynku objętego programem komisji przeciwalkoholowej, zostały zorganizowane przez placówki oświatowe letnie kolonie i półkolonie. Odbywają się  w Szkole Podstawowej nr 3 i nr 2. 

Trwa kolonia dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym Za Jeziorem,. Są też półkolonie w Szkole Podstawowej w Pruścach i Budziszewku Powodzeniem cieszą się obozy – harcerski w Gościejewie i strażacki w Ośrodku Wypoczynkowym w z Skokach. 

Kto nie uczęszcza na kolonie mógł skorzystać z jednodniowych wycieczek do Kruszwicy. Pojechały tam dzieci z Prusiec i Gościejewa. Na zorganizowaną na początku sierpnia półkolonię czekają dzieci z Zespołu Szkół w Parkowie. 

Przez cały okres wakacyjny UKS „Dwójka” działająca przy SP nr 2 organizuje zajęcia sportowe na miejscu a także wyjazdy na regaty w Czersku, Człuchowie, Pile i Rychnowych. W sierpniu młodzież ta wyjedzie na obóz sportowy do Rewala. Przedtem będzie organizatorem ogólnopolskich regat żeglarskich w klasie Optymist na jeziorze Rogozińskim. 

Od 11 sierpnia począwszy, przez dziesięć dni będą trwały wczaso- rekolekcje dla osób niepełnosprawnych z terenu całej Wielkopolski, o czym piszemy w innym miejscu. Pomyślano też o młodzieży niezorganizowanej, dla której są udostępnione boiska szkolne oraz kawiarenki internetowe. 

Tegoroczna pogoda w kratkę nie pozwala w pełni korzystać z kąpieli, ale zdarzają się ciepłe i słoneczne dni a wówczas pod bacznym okiem ratowników miejscowego WOPR-u, można baraszkować na otwartym akwenie. W okolicy Rogoźna czynne są trzy strzeżone kąpieliska – na starej i nowej plaży oraz w Nienawiszczu, jest więc w czym wybierać.

Jeżeli tylko ktoś zechce zaznać wakacyjnej przygody, w Rogoźnie znajdzie ją z pewnością. 

Podobne artykuły