Były wysoki urzędnik obornickiego ZUS w więzieniu

OBORNIKI. Bez wątpienia dobrą wiadomością jest ta, że nowy szef ZUS Paweł Wypych zaczyna reformować tę bodaj najbardziej skostniałą instytucję. Będzie znaczna redukcja oddziałów terenowych i trzebienie licznych szeregów urzędników. W jego ocenie, zbyt wielu z nich zajmuje się stroną organizacyjno urzędniczą a zbyt słabo obsadzone są stanowiska bezpośredniej obsługi klientów. Paweł Wypych chce też, by oddziały były czynne w poniedziałki co najmniej do 17:30 a w dni pozostałe do 15:30. Chce by wnioski można było składać w dowolnym oddziale oraz to, aby wreszcie zmienić wizerunek jego instytucji. 

Przypomnijmy, że my jako pierwsi dokonaliśmy „reformy” ZUS w Obornikach i Poznaniu. Po naszym artykule na temat działalności jednego z szefów obornickiej placówki musiał on odejść z pracy. Teraz były wysoki urzędnik odsiaduje wyrok w jednym z więzień. Jego szefa przeniesiono na wcześniejszą emeryturę. 

Oddział obornicki podporządkowano centrali w Koninie. Jakie zmiany wprowadzi Paweł Wypych nie wiadomo, natomiast pewnym jest, że ZUS trzeba zreformować jak najszybciej. 

Podobne artykuły