103 urodziny Anny Tomczak

OSOWO STARE. 29 lipca swoje 103 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Anna Tomczak. Pani Anna mieszka wraz z rodziną w Osowie Starym. 

Jak na swój wiek czuje się niemal doskonale. Twierdzi, że nie ma szczegółowej recepty na długowieczność. W naszym mniemaniu jest nią życie w czystym środowisku, dieta podyktowana skromnymi warunkami ekonomicznymi i dużo ruchu, bo pracy jej nigdy na gospodarstwie nie brakowało. 

Pani Anna jest wciąż w dobrej kondycji psychicznej. Rozmawia po polsku a czyta najchętniej po niemiecku. Trochę skarży się na słabnący wzrok i coraz poważniej myśli…o okularach. Otoczona troskliwością najbliższych jest wciąż pełna radości i pogodzona ze światem. 

Tu warto dodać, że jej syn ponad 70-letni syn Witold wciąż jeszcze pracuje na roli a w przyszłym roku będzie obchodził wraz z małżonką Wandą 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. 

Domem zajmuje się jej wnuczka Kasia, matka czterech udanych synów. W ich domu panuje pełna harmonia i to zapewne również ma wpływ na długowieczność pni Anny. W dniu jej święta odwiedziły szacowna jubilatkę władze Ziemi Obornickiej. Były kwiaty, życzenia „200 lat” i wiele serdeczności. Pani Anna Tomczak co roku czeka na swą imienniczkę Annę Rydzewską by razem cieszyć się ze współnych imienin. 

Obie panie umówiły się już na następne a nam pozostaje życzyć by najstarsza mieszkanka naszej gminy doczekała ich w zdrowiu. 

Podobne artykuły