Zegar za windę

OBORNIKI. Właśnie minął termin oddania do użytku windy dobudowanej do gmachu obornickiego magistratu. Niestety winda nadal stoi, bo wykonawca inwestycji ma problemy techniczne z urządzeniami dźwigowymi. Anna Rydzewska wykazała zrozumienie dla jego problemu i zgodziła się na przedłużenie terminu, ale nie za darmo.

W  zamian za dodatkowy czas, wykonawca zafunduje Obornikom naścienny zegar. Będzie on wisiał nad głównym wejściem do urzędu. Burmistrz Anna Rydzewska chce, by zegar był ładny, prosty w formie i do tego praktyczny. – Ma mieć duże cyfry i być dobrze widoczny, również dla osób o słabszym wzroku. Przy okazji „dopytywania” się o windę, uzyskaliśmy też informację, iż trwają właśnie prace związane z przeprojektowaniem zieleni wokół budynku urzędu. Zostanie tam ułożona najpierw sieć nawadniająca, a potem pojawią się nowe rośliny.

Ostatnim akcentem będzie ustawienie przed wejściem nowoczesnej i estetycznej tablicy informacyjnej. Gdy plany te zostaną wykonane, niemłody już budynek magistratu znów zmieni się nie do poznania nabierając wielkomiejskiego sznytu.

Podobne artykuły