W lidze tylko remis Sparty

OBORNIKI. W sobotnie popołudnie piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się z Lubuszaninem Trzcianka.

Mecz mógł się na pewno podobać kibicom, ponieważ było w nim dużo sytuacji bramkowych, niestety obie drużyny raziły nieskutecznością. Spotkanie bardzo odważnie rozpoczęli goście i już w 1 min meczu Wosicki musiał interweniować.  W 17 min meczu Sparta po rzucie rożnym staję przed szansą, ale na miejscu był bramkarz Lubuszanina. W 24 min meczu doskonałą akcję przeprowadził Kubiak wraz z Genderą, a ten ostatni minął obrońców i zdobył pierwszego gola dla Sparty. Oborniczanie poszli ciosem i w 28 min meczu po rzucie rożnym Radziowłek stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Niestety nie trafił w piłkę. W 30 min meczu Wosicki wybił długą piłkę i Bukowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykazał się niecelnością. W 39 min meczu po błędzie obrony i bramkarza Sparty Lubuszanina zdobył wyrównującą bramkę. Jeszcze w 41 min meczu Sparta mogła zdobyć drugiego gola, ale Radziłowek strzelił głową minimalnie niecelnie po dobrym dośrodkowaniu Węzika.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Sparty. W 61 min meczu wprowadzony po przerwie Arkadiusz Mokrzycki najwyżej wyskoczył do dobrze dośrodkowanej z rzutu wolnego Węzika piłki i Sparta objęła prowadzenie. Po utracie bramki goście rzucili się do zdecydowanego ataku. W 70 min meczu przed utratą bramki uratował Spartę Wosicki. W 80 min meczu goście przeprowadzili kontrę. Napastnik gości sfaulował obrońcę Sparty Daniela Chyłę, sędzia jednak nie odgwizdał faulu i lubuszanin zdobył wyrównującą bramkę. Do końca meczu Sparta starała się atakować, jednak nie potrafiła już strzelić tego dnia trzeciego, dającego zwycięstwo gola.

W składzie Sparty zagrali: Wosicki, Radziwołek, Chyła, Kieruzel, Węzik, Gendera (70 min Lizewicz), Brauza, Cyranek (46 min Arkadiusz Mokrzycki), Łukasz Mokrzycki, Bukowski, Kubiak.

Bramki dla Sparty zdobyli: 24 min – Gendera – 1:0, 60 min – Arkadiusz Mokrzycki – 2:1. Żółte kartki: 56 min – Kieruzel