Tworzyli igłą

ROGOŹNO. „Igłą Malowane” – to szkolny konkurs, który odbył się w Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie. Inicjatywa konkursu pojawiła się wówczas, gdy młodzież gimnazjalna pokazała swoją niecodzienną – dość rzadko spotykaną – pasję, jaką jest wyszywanie ściegiem krzyżykowym.

W tym czasie Lubuskie Kuratorium Oświaty  współorganizowało X ogólnopolski konkurs z okazji roku jubileuszowego Miasta Gorzowa. Celem tego konkursu było rozwijanie wrażliwości i myślenia plastycznego oraz wymiana doświadczeń – zwłaszcza, że konkurs został ogłoszony w trzech kategoriach wiekowych. Gimnazjum nr 1 zostało zakwalifikowane do pierwszej z nich, a najlepsze prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej otwartej 19 kwietni.

W szkolnym konkursie, którego opiekunem była D. Czechowska, wzięło udział 8 osób. Były to zarówno dziewczynki jak i co dziwne również chłopcy. Wszystkie prace były tak piękne, że wysłano je do Gorzowa, a były to następujące małe dzieła: „Impresja” Szymona Zygmunta, „Strach na wróble” Beaty Kopniewskiej, „Wielkanoc” Łukasza Jackowskiego, „Czarujący kosz” Alicji Głów, „Dar natury” Honoraty Braczyńskiej, „Misio” Pauliny Majik i „Zbiory” Aleksandry Witkowskiej. Dość nieoczekiwanie zaskoczyła wszystkich druga praca Szymona Zygmunta – „Wstążeczkowe impresje”, która była wykonana mało znanym ściegiem wstążeczkowym.

Podobne artykuły