Bajkowy Świat po raz dwunasty

ROGOŹNO. 113 uczniów szkół z terenu województwa wielkopolskiego stanęło do rywalizacji w dorocznej edycji, dwunastego już konkursu wiedzy „Bajkowy Świat”, który odbył się w rogozińskim Ośrodku Kultury. Brało w nim udział 37 trzyosobowych drużyn z 25 szkół z: Obornik, Rogoźna, Lipiej Góry, Szamocina, Józefowic, Gościejewa, Morzewa, Sycyna, Skrzetusza, Szydłowa, Nowej Wsi, Starej Łubianki, Wągrowca, Prusiec, Chrustowa, Połajewa, Chodzieży, Szamotuł, Damasławka, Trzcianki, Popówka, Ryczywołu, Gulcza, Różewa oraz Mirosławca.

Konkurs składał się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego. W pierwszym etapie zadaniem zawodników było udzielenie indywidualnej i prawidłowej odpowiedzi na 20 pytań testowych, ale zdobyte punkty zaliczane były do kwalifikacji finałowej całej drużyny. Komisja sędziowska, w której zasiedli Ewa Szturmińska, Anna Zenger, Teresa Szostak i Piotr Szturmiński, po eliminacjach indywidualnie wyłoniła uczniów z największą ilość punktów: I miejsce Olga Golon SP nr 2 w Rogoźnie, II miejsce Szymon Fischbach ZS SP nr 4 im. INICEF w Obornikach, III miejsce  Julita Ratajczak SP 2 w Rogoźnie.

Drużynowo do finału zakwalifikowało się 10 zespołów: SP 2 w Rogoźnie, SP w Chrustowie, Biblioteka Publiczna Gminy Szydłowo Filia w Starej Łubiance, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamocin Filia w Lipiej Górze, Biblioteka Publiczna Gminy Szydłowo w Szydłowie, Biblioteka Miasta i Gminy Szamocin, ZS w Szydłowie, SP w Ryczywole, ZS SP Nr 4 im. UNICEF w Obornikach ZS w Mirosławcu. W etapie finałowym drużyny odpowiadały na 11 pytań, wśród nich pytania dźwiękowe, dotyczące ilustracji do bajek oraz rozwiązywania bajkowej krzyżówki.

Po tym etapie wyłonione zostały drużyny, które po uzyskaniu największej ilości punktów stworzyły złotą dziesiątkę finałową: I miejsce zajęła drużyna ZS SP Nr 4 UNICEF w Obornikach, II miejsce SP Nr 2 w Rogoźnie, III miejsce Biblioteka Publiczna Gminy Szydłowo, w Starej Łubiance, IV miejsce SP w Chrustowie, V miejsce Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamocin Oddział dla dzieci i młodzieży, VI miejsce Biblioteka Publiczna Gminy Szydłowo w Szydłowie, VII miejsce Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamocin Filia w Lipiej Górze, VIII miejsce Zespół Szkół w Szydłowie, IX miejsce SP w Ryczywole, X miejsce ZS w Mirosławcu.

W nagrodę za osiągnięte wyniki, zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe indywidualnie i drużynowo, za udział wszyscy uczestnicy otrzymali długopisy, plakietki oraz pamiątkowe dyplomy a opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie drużyn do udziału w konkursie.

Podobne artykuły