Wysoka wygrana Sparty

OBORNIKI. Wysokim wynikiem, bo aż 6:0 Sparta Oborniki pokonała w sobotnim meczu Luboński Klub Sportowy. Po przegranej z Nielbą i remisie w Pobiedziskach oborniczanie chcieli tym razem koniecznie wygrać i już od pierwszej minuty walczyli o to z wielkim zaangażowaniem i wolą walki.

Już w 1 min meczu, z rzutu wolnego dobrze uderzył piłkę Brauza i tylko minimalnie nie trafił w bramkę. Jednak 5 minut później padła pierwsza bramka meczu. Po faulu na Brauzie pięknym rzutem wolnym popisał się Chyła. Z około 20 metrów oddał strzał, a piłka przez niego uderzona wpadła do bramki tuż pod porzeczką. Po zdobyciu gola Sparta nadal konsekwentnie atakowała. W 7 min meczu w Łukasz Mokrzycki trafił w słupek. W 14 min oborniczanie przeprowadzili kolejną szybką akcję. W środku pola piłkę przejął Brauza i zagrał na skrzydło do Gendery, ten wrzucił piłkę w pole karne do Arkadiusza Mokrzyckiego. Napastnik Sparty minął zwodem aż 3 obrońców Lubonia i trafił w siatkę podnosząc wynik na 2:0. W 16 min meczu Łukasz Mokrzycki przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki bramkarzem gości, doszedł do niej jego brat Arek i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, a trzeciego dla Sparty.

W 25 min meczu sędzia usunął z boiska piłkarza z Lubonia, który bez piłki sfaulował Łukasza Mokrzyckiego i goście od tego momentu grali w dziesiątkę. Pięć minut później kolejny zawodnik z Lubonia faulował piłkarza Sparty będącego bez piłki i sędzia po raz drugi pokazał w tym meczu czerwoną kartkę. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie Sparta grała konsekwentnie i na efekty takiej gry nie trzeba było czekać zbyt długo. W 51 min meczu Arek Mokrzycki zdobył swojego trzeciego w tym dniu gola i Sparta prowadziła już 4:0. W 55 min meczu piątą bramkę w meczu zdobył po zamieszaniu pod bramką Marcin Radziwołek. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 65 min meczu, a jej autorem był Marcin Bukowski.

Sparta po raz pierwszy w tej rundzie zagrała dobre spotkanie i pewnie pokonała Luboński KS 6:0. Oborniczanie grali bardzo mądrze w drugiej linii i bezbłędnie w obronie. Miejmy nadzieję, że sobotnie zwycięstwo będzie początkiem dobrej serii piłkarzy Sparty.

Skład Sparty: Wosicki – Maciejewski, Kieruzel, Chyła, Radziwołek, Gendera (65 min Krzyżanowski), Brauza, Cyranek (78 min Szymański), Łukasz Mokrzycki (65 min Lizewicz), Kubiak (65 min Bukowski), Arkadiusz Mokrzycki

Bramki dla Sparty: 6 min – Chyła – 1:0, 15 min – Arkadiusz Mokrzycki – 2:0, 16 min – Arkadiusz Mokrzycki – 3:0, 51 min – Arkadiusz Mokrzycki – 4:0, 55 min – Radziwołek – 5:0, 75 min – Bukowski – 6:0.  Żółte kartki: 21 min – Łukasz Mokrzycki.