Golgota w Farze

OBORNIKI.  – Golgota. Na tym nagim wzniesieniu został ukrzyżowany Syn Boży, który zmienił oblicze świata. Tymi słowami rozpoczęło się 30 marca, w wypełnionym po brzegi kościele farnym, misterium pasyjne.

Zostało ono przygotowane i wystawione przez Obornicki Ośrodek Kultury oraz Wspólnotę Nowej Ewangelizacji przy kościele farnym. Przejmujący obraz męki i ukrzyżowania Jezusa, w oparciu o wizję zakonnicy i stygmatyczki, błogosławionej Anny Katarzyny Emmerlich i wzbogacony poezją papieża Jana Pawła II, napisała i wyreżyserowała Maria Kromolicka.

Ona też odegrała postać wizjonerki a razem z nią wystąpiły Malwina Dolata, Joanna Brodniewicz, Magdalena Szrama, Joanna Kużniak, Tomasz Misterski, Mikołaj Łukanowski, Krzysztof Dyk i Andrzej Brodniewicz. Trudno opisać ten piękny i głęboko poruszajcy spektakl, a ci którzy go śledzili zrozumieją dlaczego. Warto też dodać, że uświetniła go prezentacją multimedialną Joanna Ratajczak. Całość była powodem wielkiego wzruszenia u zgromadzonych i dość powiedzieć, że wiele osób wychodziło z kościoła ze łzami w oczach. Była to szczególna okazja dla wiernych obornickich do wspólnego przygotowania się do Świąt.

Podobne artykuły