Gołaszyn się zmienia

GOŁASZYN. W minionym tygodniu grupa mieszkańców Gołaszyna wyległa z domów by uprzątnąć swą wieś. Dobiegły też końca trwające od 15 lutego prace związane z budową chodnika.

We wtorkowe popołudnie zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski uroczyście oddał mieszkańcom do użytku dawno oczekiwaną inwestycję. W symbolicznym otwarciu uczestniczyli również: Inspektor nadzoru Wojciech Nowak, kierujący gminnymi inwestycjami Jacek Glapiak, Kazimierz Stachowiak – właściciel przedsiębiorstwa Budro wykonującego chodnik oraz członkowie rady sołeckiej w Gołaszynie.

Nawierzchnia chodnika położonego w centrum miejscowości od skrzyżowania drogi powiatowej aż do ostatnich zabudowań ułożona została z kostki typu pozbruk w kolorach szarym oraz czerwonym. Koszt 557 metrów wyniósł 88.821 zł. A będzie wyższy o jeszcze jeden tysiąc, bowiem na wniosek sołtys Aleksandry Łukaszyk chodnik zostanie przedłużony o kilkanaście metrów, by sięgał do końca ostatniej posesji budowlanej.

Pani Ola obawia się, by niektórzy kierowcy nie wjeżdżali na chodnik, co doprowadziło by do zniszczenia drogi przeznaczonej jedynie dla pieszych. Na koszt rady sołeckiej ustawi wzdłuż chodnika estetyczne słupki ograniczające.

Gołaszyn coraz bardziej zyskuje na krasie a kolejną oczekiwaną tu inwestycją jest budowa kanalizacji a po niej utwardzenie drogi. Na to przyjdzie jednak jeszcze mieszkańcom wsi nieco poczekać.

Podobne artykuły