Dziwna pomyłka

ROGOŹNO. Podczas zatwierdzania porządku obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny Roman Szuberski zwrócił uwagę na niewyszczególnienie wszystkich kwot, które zostały wprowadzone do budżetu na rok 2007. Chodziło mu o kwotę 2.200 zł. przeznaczoną na szkolenie młodych żeglarzy z „Kotwicy”, które jakimś cudem wpłynęły jednak na konto rogozińskiego WOPR choć ten z owym szkoleniem nie ma nic wspólnego.

Autorką dziwnego przeoczenia jest pani skarbnik Kachlicka. Ten sam błąd „wkradł się” do oferty burmistrza Janusa, która ma się nijak do uchwały podjętej przez radnych. Błąd spowodował nieścisłość w otwartym konkursie ofert na wykonanie zadań pożytku publicznego w bieżącym roku przez organizacje pozarządowe a dotyczące profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Radny Szuberski wnioskował o wykreślenie tego punktu z porządku obrad do czasu wyjaśnienia zamieszania przez komisję rewizyjną, bo skarbnik Kachlicka nerwowym bieganiem po sali z jakimiś dokumentami w dłoni wprowadziła tylko jeszcze większe zamieszanie a i tak nie potrafiła tej kwestii wytłumaczyć.

Podobne artykuły