Diety radnych poszły w górę

OBORNIKI. Na wniosek radnych z koalicji rządzącej głosowano na ostatniej sesji podniesienie sobie diet. Dla przewodniczącego będzie to 200 % płacy minimalnej a ta wynosi od 1 stycznia 2007 roku 936zotych. Tak więc Piotr Desperak będzie otrzymywał miesięcznie 1872 złote. Jego zastępcy i przewodniczący komisji rewizyjnej odbiorą po 1123 złote, czyli 120% diety Desperaka. Przewodniczący komisji problemowych 115% a rewizyjnej 120% zaś pozostali po 936 złotych miesięcznie.

Anna Dziarmaga uważa, że to nieetyczne jest by po czterech miesiącach radni podnosili sobie diety, – nie to obiecywaliśmy wyborcom a pilniejszych potrzeb gminy jest wiele, powiedziała radna. Hipokryzją nazwała to Waleria Liczak radząc koleżance by ta przekazała część pieniędzy na „Przyjaciela”, skoro ich nie chce. -Radna może się całkiem zrzec diety jak jest dobrze sytuowana, dodał Nosal.

Ostatecznie za podwyżkami głosowało 13 radnych 5 było przeciw a 2 się wstrzymało. Podwyżkę dostali jednak wszyscy i zapewne wszyscy ją odbiorą.

„Pieniądz nie cuchnie” rzekł ponoć kiedyś cesarz Wespazjan do syna Tytusa, który mu uczynił zarzut z opodatkowania latryn. Można mieć i dziś różne poglądy, ale grosz się przyda każdemu.

Podobne artykuły