Wygrane „dwójki” i Gościejewa

RYCZYWÓŁ. Coraz lepsza baza sprzętowa do gry w tenisa stołowego jaką dysponuje ryczywolska hala oraz bardzo dobra organizacja zawodów, to główne atuty przemawiające za lokalizacją kolejnych imprez tenisowych na tym obiekcie.

Dlatego też po mistrzostwach szkół podstawowych bardzo chętnie 22 lutego do Ryczywołu przyjechali  gimnazjaliści, by walczyć o tytuły drużynowe mistrzów powiatu, do których zostały zakwalifikowane po dwie najlepsze ekipy z eliminacji gminnych. Prawidłowy przebieg wszystkich gier za sprawą prowadzącego zawody Mariusza Adama wspomaganego przez Władysława Feldmana i Zbigniewa Strzępkę pozwolił wyłonić w optymalnym czasie najlepsze drużyny.

W kategorii dziewcząt złote medale wywalczyły gimnazjalistki Gościejewa wyprzedzając kolejno Gimnazjum nr 2 Oborniki, Gimnazjum Parkowo, Gimnazjum nr 3 Oborniki i Gimnazjum Ludomy. Wśród chłopców mistrzami zostali uczniowie Gimnazjum nr 2 Oborniki, następne miejsca zajęli ich rówieśnicy z Ryczywołu, Gościejewa, Parkowa i Obje- zierza. 

Medale, dyplomy oraz plakietki ufundowane przez powiat wszystkim startującym wręczył wicestarosta Przemysław Gronostaj w towarzystwie dyrektora miejscowego gimnazjum Henryka Szramy, który okazał wiele życzliwości przy organizacji mistrzostw a jednocześnie zapewnił podobną pomoc podczas finałów rejonu gimnazjalistów zaplanowanych na 16 marca w Ryczywole z udziałem powiatów międzychodzkiego, grodziskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego, poznańskiego i obornickiego.

W naszej reprezentacji wystąpią: Gimnzajum nr 2 Oborniki (Miłosz Sobkowiak, Grzegorz Olech i Dawid Czaprański – opiekun Marek Zawierzyński) oraz gimnazjum Ryczywół (Michał Strzępka i Igor Gawroński – opiekunowie M.Adam i Wł.Feldman). Dzień wcześniej w Pecnej k.Poznania w podobnej imprezie wystartują dziewczyny Gimnazjum Gościejewo (Sylwia Stawowa i Sandra Piechowiak – opiekunowie A. Geszke i J.Jędrzejewski) oraz Gimnazjum nr 2 Oborniki (Agata Chudzińska, Sylwia Sobota i Marta Stachowiak z opiekunem M.Zawierzyńskim).

Podobne artykuły