Sparta ograła Koronę 2:0

OBORNIKI. Zwycięstwem dla oborniczan zakończył się sobotni sparing, w którym Sparta zmierzyła się z liderem grupy południowej Koroną Piaski.

Mecz rozegrany został na ośnieżonym boisku, z którego udało się zgarnąć dzień wcześniej sporą warstwę śniegu. Oba zespoły podeszły do tego spotkania bardzo poważnie, dlatego na boisku widzieliśmy wiele walki i kilka dobrych pojedynków biegowych. W tym spotkaniu trener Mariusz Drewicz testował 19 letniego obrońcę Lecha Poznań Arkadiusza Beszterda.

Początek spotkania należał do drużyny Sparty i to ona kilkakrotnie zagroziła bramce Korony, jednak z upływem czasu goście coraz śmielej atakowali. Do przerwy jednak nie padała żadna bramka. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a obaj trenerzy dokonali kilku zmian. W końcówce meczu to jednak Sparta zagrała mądrzej, co zaowocowało strzeleniem dwóch goli.

Pierwsza bramka padła z rzutu karnego w 65 minucie, po zagraniu obrońcy Korony piłki ręką. Egzekutorem karnego był Piotr Kieruzel. Druga bramka padła w 88 minucie meczu, po dobrej wrzutce na pole karne głową. Bramkarza gości pokonał Wicberger.

W drugiej połowie goście również mieli sytuacje bramkowe jednak w bramce Sparty dobrze spisywał się Artur Topolski.

Gratulujemy wyniku i na koniec przypomnimy skład drużyny Sparty: Wosicki (46 Topolski) – Gendera (70 Szymański), Kieruzel (75 Zarębski), Beszterda, Radziwołek (70 Kustoń), Maciejewski, Brauza (65 Cyranek), Wereszczak (45 Bukowski), Krzyżanowski (45 Węzik), Mokrzycki Arkadiusz, Kubiak.

Podobne artykuły