Rekordowa ilość kar

OBORNIKI. To już szósta przegrana z rzędu naszych piłkarzy, tym razem z wiceliderem AZS-em Zielona Góra. Goście przez pełne 60 minut mieli przewagę i ani razu nie pozwolili oborniczanom objąć prowadzenia.

Mecz obfitował w liczne faule i przewinienia zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jednak więcej kar 2 minutowych zarobili miejscowi (22minuty). Czy w następnych spotkaniach spartanie zdołają zdobyć punkty, przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Sparta: Filip Tarko,  Maciej Wtorek, Waldemar Smolarek 1 , Szymon Janiszczak, Mieszko Kaczor 9, Leszek Mikołajczak 5,  Łukasz Cieśla 4,  Filip Konitz 6 , Michał Pietrzak 1, Piotr Więcław 4, Maciej Włodarczak 1, Remigiusz Latajka 2, Łukasz Krakowiak i Łukasz Lorenz.

W poprzedniej kolejce Sparta doznała porażki w derbowym spotkaniu z Grunwaldem Poznań 26:21 (15:10).

Trener Wojciech Konitz chce pracować przede wszystkim nad skutecznością:  ten element bardzo kuleje w naszej grze. Pokazał to mecz z Grunwaldem, gdzie nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji, Bo gdybyśmy tylko wykorzystali część z nich, to wynik tego meczu mógłby być inny. Jeśli chodzi o grę w obronie, to jest już to, o co mi chodzi i czego wymagam od moich zawodników. Na pewno też nie muszę ich jakoś specjalnie motywować do walki, bo od początku rozgrywek wyróżniamy się pod tym względem od innych zespołów. Tyle, że nie zawsze zaangażowanie w grę wystarczy do zwycięstwa.