Przybyli na gazie

OBORNIKI, LÜCHOW.. Goście z Lüchow, o których wizycie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, odwiedzili również i Starostwo Powiatowe, gdzie przyjął ich Przemysław Gronostaj oraz Andrzej Okpisz. Rozmawiano o planach i zamierzeniach dalszej współpracy partnerskich powiatów.

Otto Schiewe wskazał na wielkie możliwości w zakresie wymiany doświadczeń z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Tu warto dodać, że powiat  Luchow-Dannenberg został wyróżniony w konkursie Unii Europejskiej jako najbardziej zawansowany w dziedzinie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Niemieccy goście przybyli do Obornik służbowym samochodem, napędzanym biogazem ze stacji paliwowej biogazu w Jameln, pierwszej w Dolnej Saksonii. Stację uruchomiono dopiero jesienią ubiegłego roku i od samego początku cieszy się ona wielkim powodzeniem. Powiat obornicki ma niepowtarzalną w skali kraju szansę czerpania z wypróbowanych i gotowych wzorów w zakresie zdobywania odnawialnych źródeł energii. Czy z tego skorzysta, to jednak zupełnie inna sprawa. 

Podobne artykuły