Odstąpiono od likwidacji gimnazjów

OBORNIKI. Obornicka oświata jest bardzo droga i co do tego nie mają wątpliwości nawet najwięksi opozycjoniści rządzących. Tym ostatnim, konieczne reformy oświatowe należałoby wpisać po stronie porażek.

Niedawno pisaliśmy o koncepcji likwidacji obu spornych gimnazjów i powołania w to miejsce jednego wspólnego. Ten pomysł nie przypadł do gustu członkom Komisji Oświaty, którzy mieli go opiniować przed najbliższą sesją. Nie do końca miały co do niego przekonane także władze Obornik.

To była tylko jedna z koncepcji. Analiza finansowa podpowiada nam też inne wyjście i wygląda na to, że lepsze – powiedział nam wiceburmistrz Henryk Łukaszewski. W przypadku przeniesienia gimnazjum do większego budynku spowodowało dylemat, co zrobić z dotychczasowym budynkiem Gimnazjum nr 2.

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, jest kolejny plan polegający na powołaniu zespołu szkół w oparciu o bazę Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Na ile się on utrzyma, trudno dziś przewidzieć. W sprawie szkół plany i decyzje zmieniają się bowiem z miesiąca na miesiąc.

Aby zredukować koszty nadmiernie rozbudowanej oświaty należałoby podjąć decyzję najpóźniej do końca miesiąca. Czy jednak władze Obornik sobie z tym poradzą, skoro nie wychodzi im to od lat, można mieć poważne wątpliwości.

Podobne artykuły