Kolejny skandal z udziałem rogozińskiej OSP

ROGOŹNO. Jeszcze nie minęło echo jednego skandalu w OSP Rogoźno a już pchnie kolejnym. Druhowie dali się już poznać z jazdy do akcji po pijanemu, bójek a nawet podpaleń. Niedawno pisaliśmy o tym jak burmistrz Janus zażądał od ochotników zwrotu pieniędzy za zużyte paliwo, gdy się dowiedział, że używali go jako bagażówkę do przewozu choinek.

Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce podczas pożaru na Osiedlu Przemysława w Rogoźnie, skłaniają do jeszcze głębszej zadumy nad kondycją rogozińskiej straży.

21 lutego około godziny 20:20 uległo spaleniu wyposażenie oraz przedmioty zmagazynowane w piwnicy. Wartość strat ok. 1500 zł. Przyczyny powstania pożaru jeszcze nie ustalono. Dzień później trzech młodych i nieznanych sprawców podpaliło drewniane drzwi w piwnicy w budynku przy ul. Krótkiej, w wyniku czego nadpaleniu uległy same drzwi oraz obudowa znajdującej się tam lady chłodniczej. Suma strat to około 400 zł.

Choć materialne straty nie były wielkie, to gęsty wystraszył mieszkańców domu, którzy bezładnie opuszczali wyższe piętra przez balkon. Tragizm sytuacji potęgowały egipskie ciemności, bowiem przez prawie godzinę całe Rogoźno pozbawione było prądu. 

Zdaniem świadków zdarzenia niektórzy strażacy z OSP przybyli na miejsce w stanie wyraźnie wskazującym na stan upojenia alkoholowego. W efekcie doprowadziło to do niepotrzebnego zamieszania. Kierowca drabiny strażackiej prowadził tak „dziwnie” swój wóz, że wjechał w policyjny radiowóz. Druhowie zamiast sprawnej ewakuacji zorganizowali wielki bałagan, uszkadzając na przykład bez potrzeby siekierami drzwi. Zaniepokojeni takim obrotem sprawy mieszkańcy i obserwatorzy (kilkadziesiąt osób) powiadomili policję, komendę powiatową straży oraz redakcje gazet. Kierownictwo obornickiej Komendy zapowiedziało, że wobec uczestników zajścia zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje.

Policja wszczęła postępowanie wyjaśniające a  burmistrz Janus zapowiedział, że zastanowi się nad finansowymi reperkusjami w postaci znacznego obcięcia budżetu OSP na 2007 rok.

Podobne artykuły