Dziewczyny z LO w finale

GRODZISK. Podczas zawodów rejonowych w aerobiku grupowym, które 17 i 20 lutego przeprowadzono w Grodzisku i Biezdrowie, najkorzystniej z naszego powiatu  zaprezentowały się uczennice Liceum Ogołnoksztalcącego Oborniki zajmując drugie miejsce w swojej kategorii i tym samym awansując do ścisłego finału wojewódzkiego.

Oborniczanki zatańczyły w składzie: Paulina Urbaniak, Maria Ptak, Agata Feliksiak, Emilia Nowak, Agata Komajda, Zuzanna Budyła, Paulina Chudzińska, Patrycja Grodzka. Opiekunem dziewcząt jest Ewa Bacik.

Bliskie awansu były też podopiecznie Wiesławy Janickiej z Gimnazjum nr 3 w Obornikach, jednak do pełni szczęścia zabrakło dosłownie jednego oczka punktowego. Nieco gorzej przez jurorów został oceniony występ ubiegłorocznych medalistek Wielkopolski z Gimnazjum nr 1 Oborniki. A szkoda, bo dziewczyny prezentują się bardzo ładnie, podobnie zresztą jak ich koleżanki z Gimnazjum nr 2. Niewymierność tej dyscypliny sportu ma to do siebie, że często ten sam zespół jest bardzo korzystnie punktowany przez jedną komisję a zdaniem innej otrzymuje bardzo zaniżone noty.

Podobne artykuły