Dobry start obornickich biegaczy

TRZEMESZNO, OBORNIKI. Po ostatnich sukcesach obornickich biegaczy szybko nadeszły kolejne. 17 lutego pod Trzemesznem odbył się V Zimowy Bieg Trzech Jezior.

Jak sama nazwa wskazuje, trasa biegu przebiegała przez bardzo malowniczy kompleks leśny, wokół trzech jezior usytuowanych na granicy trzech powiatów: gnieźnieńskiego, mogileńskiego i żnińskiego. Stąd już dwa kroki do Biskupina, Gąsawy, Wenecji czy Gniezna. W zimowym pejzażu zostały rozegrane – V Zimowy Bieg Trzech Jezior, IV Mistrzostwa Polski Grubasów, III Zimowe Mistrzostwa Klubowe, I Mistrzostwa Polski Wegetarian w Biegu na 15 km.

Pogoda w sobotnie popołudnie była nader łaskawa. Świeciło słońce a nocny przymrozek sprawił, że trasa była zmrożona, zbita i miejscami sucha. Także w tym biegu nie zabrakło biegaczy z Obornik.

W klasyfikacji generalnej na 642 zawodników i zawodniczek z całego kraju i zagranicy oborniczanie zajęli następujące miejsca: 7 miejsce rewelacyjny o wciąż w doskonałej formie – Dariusz Szrama z czasem: 48:53 min. Ponadto na miejscach 349 – Jarosław Kuc z czasem:1:12:47 min, 399 – Przemysław Brożek 1:14:52 min, 407 – Nikodem Finke1:14:49 min, 551 – Tomasz Wosicki:1:24:18 min.

Cieszyć może też fakt, że wśród zawodników wystartował również podopieczny Jarka Kuca – Nikodem, który w kategorii wiekowej mężczyzn do lat 16 zajął bardzo dobre 22 miejsce. Podkreślić należy, iż Jarek Kuc i Tomasz Wosicki to znakomici karatecy a swoją postawą pokazują, że ich zainteresowania sportowe są niczym nieograniczone a tym samym jako nauczyciele wychowania fizycznego dają pozytywny przykład młodzieży zdrowego i pożytecznego spędzania wolnego czasu a może nawet znalezienia sposobu na życie, tak jak uczynił to Dariusz Szrama.

Podobne artykuły