Szrama w Paryżu

PARYŻ. 28 stycznia reprezentacja Polski strażaków w biegach długodystansowych wzięła po raz kolejny udział w Paryskim Biegu Przełajowym na dystansie 18 km.

Trasa biegu wytyczona została na peryferiach Paryża i liczyła 18 km. Jak co roku na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki z całej Europy, a także z Obornik. W sumie do biegu zostały zgłoszone 53 drużyny a całkowita ilość zgłoszonych biegaczy przekroczyła 1200 osób.

Biegnąc w silnej obsadzie oborniczanin trzymał się wciąż czołówki. W klasyfikacji generalnej zwyciężył włoski strażak Marco Spada osiągając czas 57 min i 13 sek. W śród Polaków najlepsze miejsce zajęli:Tomasz Woliński – czas 59:11  min (2 miejsce), KP PSP Olsztyn, Damian Glapiak – czas 59:27 min ( 3 miejsce), KP PSP Kościan i Dariusz Szrama – czas 1:00:08 min (7 miejsce), PSP Oborniki

W klasyfikacji drużynowej z roku na rok reprezentacja polska notuje tendencję wzrostową osiąganych wyników. W tym roku przegrywając zaledwie 3 punktami z reprezentacją Włoch musiała zadowolić się 2 miejscem tracąc zaledwie 8 z ponad 2000 punktów. Na 3 pozycji uplasowała się reprezentacja Hiszpanii. Tym cenniejsze jest zwycięstwo rewelacyjnego oborniczanina Darka Szramy.