Rada Powiatu traci autonomię

OBORNIKI. Rada Powiatu straciła sporą część suwerenności. Nie ma już podległego sobie Biura Rady. Teraz zarządzać nim będzie sekretarz Piotr Sitek.

Po tym jak naczelnik Biura Rady wziął roczny urlop, dla oszczędności zlikwidowano całe Biuro Rady a jego zadania przekazano do działu organizacyjnego. Nie ma nic dziwnego w tym, bo na kimś oszczędza się przecież najłatwiej, jeżeli o jakiejś oszczędności może być mowa.

Piotr Sitek zapewnił radnych, że nic się nie zmieni, bo te same pomieszczenia i ta sama pani Kasia będzie robić to, co robiła dotąd.

Co do zmiany podległości ma poważną wątpliwość Krzysztof Paszyk. Rada traci autonomię – zauważył Paweł Bździak. Zapytał też, czy nie można było przesunąć jednego pracownika z wydziału organizacyjnego do Biura Rady. Piotr Sitek obiecał, że zrobi wszystko, by radni byli zadowoleni z jego obsługi. Wygoda leży jednak po stronie urzędu. Jeżeli radni będą oceniać pana Sitka to dowie się on o tym pierwszy i sam przygotuje w tej sprawie pisma.

Najwięcej do powiedzenia w kwestii likwidacji Biura Rady miał teoretycznie przewodniczący Andrzej Okpisz. Jak łatwo się domyśleć, nie powiedział nic.

Podobne artykuły