Mistrzostwa w aerobiku grupowym

OBORNIKI. 6 lutego w hali OCS odbyły się powiatowe mistrzostwa w aerobiku grupowym. Zawodniczki startowały w trzech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Dziewczęta zaprezentowały bardzo urozmaicone układy choreograficzne, które poza podstawowymi krokami aerobiku musiały również zawierać ćwiczenia w pozycjach niskich, prosty element akrobatyczny oraz piramidę jako element kończący. Było widać, że zawodniczki włożyły serce w przygotowanie się do tych zawodów a w szczególności dotyczy to tych dziewcząt, które pomimo braku warunków w szkole dały radę stworzyć takie choreografie.

Spośród szkół podstawowych oglądać mogliśmy tylko szkołę z Ryczywołu. Szkoda, że żadna z obornickich "podstawówek" nie zgłosiła się do startu. W kategorii gimnazjów nie zabrakło żadnego. I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, II miejsce Gimnazjum nr 2, III Gimnazjum nr 3 a czwarte Gimnazjum w Objezierzu.

Ostatnią kategorię szkół ponadgimnazjalnych reprezentowały:  Zespół Szkół  w Obornikach, który zajął I miejsce,  Zespół Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie – zdobywca II miejsca i Liceum Ogólnokształcące w Obornikach – miejsce III.

Podobne artykuły