Kierowca-morderca uciekł golfem

KOWANÓWKO. 53-letni Stanisław Klawiter mieszkał na samym początku Kowanówka w samotnie stojącym, małym domku przy torach kolejowych. Systematycznie odwiedzał rodzinę, mieszkającą po drugiej stronie szosy w głębi wsi.

Według relacji znajomych, czasem wracał do domu po wypiciu czegoś mocniejszego, ale choć ruch na drodze nr 11 jest ogromny, zawsze jednak docierał do domu szczęśliwie. Tak było aż do wtorku 6 lutego.

Tego dnia był także u rodziny. Wieczorem brat odprowadzał go ulicą Przyjaciół Dzieci.

Dochodziła godzina 20:25, gdy nagle od strony Obornik nadjechał z impetem srebrny Volkswagenem Golfem 4 i potrącił go, gdy ten był już na szosie.

Pana Stanisława odrzuciło a osoba kierująca golfem odjechała w kierunku Piły nie starając się udzielić potrąconemu jakiejkolwiek pomocy.

Wezwano pogotowie. Pomimo wysiłków lekarza reanimującego potrąconego mężczyznę, Stanisław Klawiter zmarł. Za sprawcą potrącenia wszczęto ogólnopolskie poszukiwania. Znany jest kolor auta, model i to, iz miał uszkodzone lusterko i wgniecenie na karoserii. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Podobne artykuły