Goście z Holandii

OBJEZIERZE. Kontakty Zespołu Szkól im. Adama Mickiewicza ze społeczeństwem holenderskiego  miasta Emmen stają się coraz bardziej ożywione. Podczas każdej wizyty w Gołaszynie, Maniewie i Obornikach  goście z Emmen informowani są o szkole w Objezierzu  nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego pełnią obowiązki tłumaczy- wolontariuszy.

Wizyta delegacji z Emmen wiosną 2006 wywarła niezapomniane wrażenie na Holendrach. Postanowili oni wspierać rzeczowo objezierski Zespół Szkół gromadząc różne meble szkolne. Tuż przed feriami dzięki koordynacji wspólnych działań i przy pomocy Lucyny  Niedbalskiej z Bogdanowa  udało się przywieść nieodpłatnie do Objezierza część zgromadzonych stolików i krzeseł. Ze sprawnego przewozu darów ucieszyła się też Alice Sanders- wieloletnia prezes Fundacji "Stichting help Polen".

Goście z Emmen wybierają się w kwietniu z tradycyjną wiosenną wizytą do Wielkopolski. Zamierzając odwiedzić także Ziemię Obornicką w tym szczególnie Objezierze, gdzie byli po raz pierwszy w ubiegłym roku.

Podobne artykuły