Dzień babci i dziadka w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Choć od dnia Babci i dziadka minęło już nieco czasu, zawsze warto wrócić do tak miłego zdarzenia, jakim były obchody tego święta w Ryczywole. 

Babcie i dziadkowie byli zachwyceni występami wnucząt. Na ten dzień starszaki przygotowały pod czujnym okiem swojej pani Moniki Szczeciny urozmaiconą część artystyczną. Były wierszyki o babci i dziadku, o Jacku, który nie ustąpił swojej babci miejsca w tramwaju, oraz o czterech babciach, które spierały się czyja wnuczka jest najlepsza. Dzieci tańczyły, śpiewały wesołe piosenki o tym jak bardzo kochają swoją babcię i dziadka oraz jak wspaniale iść z dziadkiem na lody i dwie szklanki sodowej wody. Przedszkolaki wcieliły się w rolę muzyków grających w orkiestrze, a ich pani stała się dyrygentem. Orkiestra w wykonaniu sześciolatków wprawiła w zdumienie wszystkich gości.

Dzieci przygotowały również na tę uroczystość Jasełka. Aniołki, Pasterze, Królowie, Józef i Maryja oraz mały Jezusek spotkali się w maleńkiej stajence śpiewając wszystkim znane kolędy. Do śpiewu bardzo chętnie przyłączyli się również goście. Babcie i dziadkowie mieli okazję się spotkać, porozmawiać o swoich radościach i kłopotach, poczęstować się wspaniałym ciastem i wypić kawę.

Babcie i dziadkowie są najmilszą i najbardziej wyrozumiałą publicznością dla dzieci. Uśmiechnięte twarze, przyjazne, pełne miłości spojrzenia to najlepsza akceptacja i uznanie. Dlatego dzieci przygotowują się z przyjemnością robiąc prezenty i ucząc się wcześniej wierszy, piosenek. Taka uroczystość pozwala poznać babciom i dziadkom możliwości własnych wnucząt i przekonać się, jak bardzo rozwinęło się dziecko podczas pobytu w przedszkolu.

 Dzień Babci i Dziadka odbył się także w grupie dzieci 5, 6 – letnich pani Wandy Wolniewicz. Natomiast grupa dzieci 5 – letnich pani Sabiny Marcinkowskiej zaprosi swoich gości po feriach.

Podobne artykuły