Co wiadomo o pożarnictwie

GMINA OBORNIKI. W ogłoszonym ogólnopolskim konkursie wiedzy o pożarnictwie wzięła udział cała gmina Oborniki. Najpierw były eliminacje w szkole nr 2, którym towarzyszył pokaz sprawności ratowniczej a na koniec można było dzięki uprzejmości druhów z Nowołoskońca przyjechać się prawdziwym wozem bojowym.

Później było trudniej. Laureaci eliminacji przybyli do Objezierza. Tam zadaniem uczestników turnieju było udzielenie odpowiedzi na 40 pytań testowych. Ci, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi, dodatkowo odpowiadali na pięć pytań ustnych uzyskując dalsze punkty. Komisja oceniała stopień wiedzy a był on bardzo różny. Doskonałym refleksem i głęboką wiedzą popisała się Weronika Misterska z SP 3 oddając trudny test po zaledwie 12 minutach. W klasyfikacji w grupie szkól podstawowych pokonała ją jedynie Kamila Pietz z SP 2 a III miejsce zdobył Dawid Odwrot z Kiszewa. W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobył Paweł Borucki z G3, II Karina Królska z G3 a III Mateusz Buszkiewicz z Objezierza. Wśród uczniów szkól ponadgimnazjalnych Najlepszy był Tobiasz Wiśniewski z ZSZ, II miejsce Łukasz Wolski z LO a III Beata Pilarczyk, też z ZSZ.

Warto też wspomnieć o sponsorach, bez których oprawa turnieju byłaby zdecydowanie skromniejsza. Wśród nich znaleźli się Urząd Miejski, ZMG OSP, RKS Świerkówki, Huta Lucyna, firma Anwil Maniewo, GS Oborniki, Firma Jackiewicz, Nadleśnictwo Oborniki i Piekarnia Nawroccy, która osłodziła uczestnikom trud wybornym pieczywem.

Podobne artykuły