Zimowy Turniej Szachowy

ROGOŹNO. W niedzielę 21 stycznia w sali rogozińskiego Ośrodka Kultury odbył się Zimowy Turniej Szachowy, który już od wielu lat odbywa się zawsze w trzecią niedzielę stycznia i rozgrywany jest w kategorii otwartej. W tym roku do rywalizacji stanęło 20 zawodników w tym dwoje juniorów w wieku 10 i 12 lat i najstarszy zawodnik liczący 75 lat. Do Rogoźna przyjechali zawodnicy z Gniezna, Piły, Chodzieży, Złotowa, Murowanej Gośliny i Obornik.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim – 7 rund w tempie 15 minut na partię dla zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Łukasz Bardeli, który podobnie jak w poprzednim turnieju wygrał wszystkie partie i uzyskał 7 pkt. Drugie miejsce zajął Radosław Fenger z Chodzieży, trzecie zdobył Dariusz Szopieraj ze Złotowa. Najlepszy wynik wśród juniorów uzyskała Marta Belka a wśród zawodników bez kategorii zwyciężył Piotr Pilarski. Zwycięzca turnieju otrzymał wspaniały puchar i nagrodę rzeczową, pozostali zawodnicy otrzymali medale i również nagrody rzeczowe.