Sobota z rakietką

OBORNIKI. Wzorem roku ubiegłego, Sławomir Szczęśniak zorganizował kolejny turniej tenisa stołowego, na który zaprosił zawodników reprezentujących różne zakłady pracy. Przed turniejem wystąpiły cheerleaderki z UKS 2. Potem zagrali wytwórcy, usługobiorcy, medycy, leśnicy a nawet jeden samorządowiec. Ponad 30 zawodników występujących w 10 grupach stanęło w szranki a cel był jeden. Zebranie pieniędzy na potrzeby dzieci. Za zgromadzoną z opłat wpisowych kwotę 2700 złotych zostanie zakupiony automat treningowy dla młodych pingpongistów. Nie można nie wspomnieć też o innych zaletach turnieju, jak integracja, promocja aktywnej rekreacji czy chęć sprawdzenia się przy stole z rakietką w dłoni. Było co sprawdzać, bo stawali naprzeciw siebie osoby z różnych pokoleń i o różnym stopniu zaawansowania. O emocjach świadczyć mógł gorący doping, bowiem grający przybyli na turniej z całymi rodzinami. Na rzucone wyzwanie atarostwu odpowiedział sam wicestarosta P.Gronostaj i z rakietką bronił honoru samorządowców.

Po turnieju, w którym sędziowali młodzi zawodnicy z UKS 2 i który śledził i podsumowywał Stanisław Hyżyk, guru tenisa sportowego, okazało się, że poziom był bardzo wyrównany a atmosfera sportowa i serdeczna. Jednak najlepiej wypadł zespół MAXI STAR z Uścikówca, zdobywając I miejsce, II miejsce wywalczył RAFAG Rafała Woźniaka a III miejsce tenisiści z TEER braci Roszkiewiczów.

Pozostałe zespoły były poziomem zbliżone do siebie. Indywidualne potyczki szefów firm wygrał Tomasz Woźniak wyprzedzając Przemysława Roszkiewicza i zdobywcę trzeciego miejsca Jarosława Wałęgę. Wszystkie punkty sumowała i dbając o sekretariat zawodów Kamila Jeziorek, której organizatorzy turnieju za naszym pośrednictwem dziękują.

Wyniki: 1.Maxi Star (Tomasz Kaczmarek, Krzysztof Naszko, Stanisław Naszko) 2.Rafaga (Rafał Woźniak, Tymoteusz Pol, Roman Kaczmarek) 3.Teer (Tomasz Roszkiewicz, Przemysław Roszkiewicz, Szymon Szymot) 4.Anlak (Andrzej Iracki, Marek Smyk, Kamil Czrwiński) 5. Eko Mak (Sławomir Góra, Marcin Góra, Huber Wencel) 6.Med Team (Jarosław Wałęga, Tomasz Grotowski, Waldemar Grotowski) 7.Nadleśnictwo (Sławomir Szczesniak, Andrezj Linka, Sebastian Rosołowski) 8.ETS System (Waldemar Szcześniak, Grzegorz Nowak, Maciej Misterski) 9.FSS Fugo (Zbigniew Wojciechowski, Jan Kozak. Włodzimierz Majchrzak).

Podobne artykuły