Sesja do poprawki

ROGOŹNO. Ledwo się zaczęła ubiegłotygodniowa sesja Rady Miejskiej Rogoźna a już zaproponowano jej zakończenie. Okazało się, jak pisaliśmy tydzień temu, radni powinni otrzymać materiały i zaproszenia w sprawach budżetu i okołobudżetowe na 10 dni przed sesją. Terminu nie dotrzymano, więc padła propozycja by przełożyć sesję lub by choć przełożyć cześć budżetową i okołobudżetową.

Tak to zaproponował – w imieniu trzeźwo myślących radnych, Zbigniew Nowak. Andrzej Olenderski oświadczył, że skoro już o tym napisała Ziemia Obornicka, to każdy z obywateli wie o niedotrzymaniu terminu i może zaskarżyć uchwały, jakie rada podejmie. Ostatecznie Zdzisław Hinz zaproponował by sesję, przełożyć na 14 lutego. Jeszcze mała przeprawa z pani dyrektor Mąderek która stwierdziła, że na ten dzień ma salę zamkniętą i ostateczna decyzja o budżecie rada rozmawiać będzie 14 lutego.

W całej tej sprawie zaimponował nam szczególnie przewodniczący Hinz. Gdy już ustalono ponad wszelką wątpliwość, że popełnił on błąd, oświadczył z uśmiechem, że to i lepiej, gdy radni będą mieć więcej czasu na przemyślenie budżetu.

Podobne artykuły