Przytulnie jak w domu na koszt powiatu

ROGOŹNO. Od dawien dawna jedną z najważniejszych wizytówek Rogoźna był szeroki, jak na tę wielkość miejscowości, wachlarz szkół średnich. Przed wprowadzeniem reformy oświatowej naukę w tych szkołach pobierali uczniowie z różnych zakątków powiatu i przy każdej szkole działały internaty.

Dziś z czterech internatów pozostał tylko jeden przy ZS im. H. Cegielskiego, gdzie w dwuosobowych pokojach dach nad głową, wikt i opierunek znalazło na koszt podatników 20 uczniów.

Korzystając z przerwy świątecznej w okresie Bożego Narodzenia do akcji porządkowej przystąpili malarze. Wymalowano ściany w pokojach, na korytarzu, wymieniona została instalacja CO, przybyły nowe meble. Do salonu wstawiony został nowy telewizor, fotele i długi wygodny stół, wymienione niedawno okna zdobią piękne firanki. Teraz przytulnie tu mamy jak w domu. Od razu widać rękę kobiety, dyrektor Tomaszewskiej – opowiadali nam uczniowie.

Internat jest wciąż zagrożony. Jego istnienie wpływa na wysokie koszty powiatowej oświaty. Radni jeszcze w trakcie pierwszej kadencji, z obecnym starostą na czele, zastanawiali się nad jego likwidacją. Temat zapewne powróci przy analizie kosztów oświaty, na którą już dziś wiadomo, że pieniędzy w tym roku nie starczy.

Podobne artykuły