Otwarto Ogrodową

OBORNIKI. W minionym tygodniu została przekazana władzom miasta po przebudowie ulica Ogrodowa i Wjazdowa. Obie zostały gruntownie wyremontowane. Ułożono nową kanalizację deszczową i wymieniono nawierzchnię. Wjazdowa została zwężona, ale za to poszerzono biegnący wzdłuż niej chodnik. Ogrodowa ma też nowy chodnik a ulicę pokrywa bruk, nawiązując do staromiejskiego wyglądu ulicy.

Wykonawca inwestycji Kazimierz Stachowiak nie ukrywał, że było ciężko. Większość robót trzeba było wykonywać ręcznie. Były też problemy ze zdobyciem właściwego bruku. O przygodach z pozyskiwaniem go na drodze pomiędzy Ocieszynem a Maniewem juz pisaliśmy. Ulica wygląda jednak dzięki temu ładnie i oryginalnie. – Jeszcze zwrócimy się do ENEI o stylowe lampy, zapewnił nas B. Bukowski.

Oficjalnego otwarcia Ogrodowej dokonał Włodzimierz Janasek, od dziesięcioleci kojarzony z tą ulicą fotograf. Kolejną pracą firmy pana Stachowiaka będzie ponowne utwardzenie drogi pomiędzy Maniewem a Ocieszynem, ale to zupełnie inna historia.

Podobne artykuły