O testamencie Jana Pawła II

OBORNIKI. Na spotkanie z Wanda Różycką-Borowską twórczynią filmów dokumentalnych przybyły do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki prawdziwe tłumy zainteresowanych tematem jak i artystką. Jak to anonsowaliśmy, niedawno pani Wanda otrzymała ogólnopolską nagrodę dla twórców „Pierścień Mędrców Betlejemskich”. Pierścień przyznaje kapituła złożona z ludzi skupionych wokół duszpasterstwa środowisk twórczych archidiecezji poznańskiej. Do tej pory jego laureatami zostali miedzy innymi: kompozytor Wojciech Kilar, profesor Stefan Stuligrosz oraz poeta Wincenty Różański.

We wtorkowy wieczór w gościnnych progach biblioteki odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Pójdź za mną – testament Jana Pawła II”. Później była rozmowa z reżyserem. Przedtem wszystkich przybyłych powitała dyrektor biblioteki Krystyna Eichler.

O kulisach powstawania filmu opowiedziała w kilku słowach Wanda Różycka-Zborowska. Jestem wzruszona że przybyłam do miasta mojej mamy, moich przodków. Cieszę się, że mogę zaprezentować właśnie tutaj ten szczególny dla mnie film. Propozycja jego realizacji padła w momencie gdy  papież Polak jeszcze żył, w styczniu 2005 r. Wtedy nie wiedzieliśmy, że stan papieża jest tak tragiczny. Pragnę podkreślić, że ten film ma w sobie perłę, czyli nauki Jezusa Chrystusa. Słowo Boże jest właśnie tą perłą-testamentem, jaki przekazał nam Jan Paweł II, powiedziała pani Anna. Jej film wzruszył i wprowadził w zadumę niemal każdego z widzów.

Po projekcji burmistrz Obornik podziękowania utalentowanej artystce i wręczyła jej kwiaty.

Podobne artykuły