Festiwal kolęd i pastorałek

GMINA ROGOŹNO. W styczniu odbyły się cztery koncerty zorganizowane przez PZChiO Oddziału Nadnoteckiego w Pile, w których uczestniczyło 19 chórów oraz orkiestry dęte.

Pierwszy koncert odbył się 7 stycznia w kościele pw. Św. Wojciecha w Krzeszewie, a uczestniczył w nim również rogoziński Chór Echo. W dowód wdzięczności za udział prezes oddziału Aleksander Korkowicz wręczył zespołom pisemne podziękowania a wiązanką kwiatów podziękował Dom Kultury. Ponadto z bukietami róż dziękował chórzystom starosta powiatu pilskiego Tomasz Bugajski, miłośnik chóralnego śpiewu i amatorskiego ruchu muzycznego.

W drodze do Krzeszewa, Chór Echo odwiedził Ośrodek Pedagogiczno Rehabilitacyjny Nasz Dom w Gębicach gdzie dla podopiecznych przez ponad dwie godziny wyśpiewywał przepiękne kolędy, niektóre z nich po raz pierwszy. Wszystkie następne koncerty w kościele pw. Św. Józefa w Krajence, w Wysokiej w kościele pw. NMP Różańcowej i czwarty w Człopie w kościele pw. Św. Antoniego cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć mogą wypełnione po brzegi słuchaczami kościoły. W pierwszą sobotę nowego roku chórzyści Chóru Echo śpiewali kolędy podczas mszy św. w Nienawiszczu i Słomowie oraz kolędowali w rożnowickim Markocie.

Podobne artykuły