Brutalny napad na lekarza

ROGOŹNO. W nocy z wtorku na środę ostatniego dnia stycznia około godziny 2:00 Andrzej K., powszechnie szanowany rogoziński lekarz aż czterech pokoleń mieszkańców gminy padł ofiarą bandyckiego napadu.

77-letni lekarz pomimo sędziwego wieku i nadwyrężonego zdrowia uchodzi w Rogoźnie za niezwykle aktywnego i uczynnego. Ciągle gotowy służyć swoją wiedzą i doświadczeniem.

Feralnego wieczoru w gabinecie mieszczącym się w prywatnym domu przy ul. Nowej uzupełniał dokumentację po zakończeniu przyjęć pacjentów. Zatopiony w papierach zwlekał z wprowadzeniem samochodu do garażu i z zamknięciem drzwi wejściowych. W pewnym momencie nocną ciszę przerwał łomot wyważanych drzwi, do gabinetu wtargnęli z impetem dwaj intruzi.

Ich twarze zakrywały kominiarki. Pieniądze! Gdzie są pieniądze, krzyczeli bandyci bijąc go przy tym dotkliwie pięściami, szarpiąc na nim odzież. Po spenetrowaniu i zdemolowaniu gabinetu zadowolili się kwotą 150 zł. i w popłochu wybiegli na ulicę zostawiając nieprzytomnego, leżącego na podłodze człowieka. Minęła godzina zanim pobity lekarz podniósł się, aby zaalarmować policję i prosić o pomoc.

Nazajutrz stróże prawa zatrzymali jednego z podejrzanych o napad. Był to 19-letni Sebastian Z. z Rogoźna. Osadzono go w izbie zatrzymań. Ten jednak nie przyznawał się do udziału w napadzie, nie wskazał też nikogo, kto mógłby tego dokonać. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Podobne artykuły