Zimowe ferie z RCK

ROGOŹNO. Gdyby nie oferta RCK, rogozińskie dzieci w czasie ferii zimowych mogłyby tylko skorzystać z sal gimnastycznych i pracowni komputerowych w niektórych szkołach.

Mając na względzie ograniczone środki finansowe rodzin co uniemożliwia wyjazd na zorganizowane zimowiska jak co roku RCK postanowiło sprawę wziąć w swoje ręce. Najwięcej dzieje się w Ośrodku Kultury, tutaj przez cały czas trwania ferii Ewa i Piotr Szturmińscy zapraszają na zajęcia i konkursy sportowe, manualne, intelektualne, muzyczne. Opracowany bogaty program każdemu uczestnikowi zapewnia wykazanie się zdolnościami we wszystkich dziedzinach. zieci biorą udział w Warsztatach Twórczości Dziecięcej,  turniejach tenisa stołowego, darta i w warcaby, wykonują maski karnawałowe i zmysłowe fryzury, piszą materiały prasowe, rysują plakaty promujące picie mleka, rysują zabytki Poznania, opowiadają o stolicach różnych państw, biorą udział w grach i zabawach sprawnościowych.

Po południu zaprasza Biblioteka Publiczna gdzie odbywają się spotkania z ciekawą książką oraz udostępnione są gry komputerowe. Codziennie też, w Muzeum Regionalnym przez cztery godziny udostępnione jest bezpłatne serfowanie w internecie a wstęp do sal wystawowych dla dzieci i młodzieży przez cały czas trwania ferii jest bezpłatny. 

Podobne artykuły