Nielegalna wycinka

DĄBRÓWKA LEŚNA. Pan Mariusz D. mieszkający w Dąbrówce Leśnej przy ulicy Ogrodowej nie mógł dłużej znosić tego, że jego tata na swą działkę musi nieco objeżdżać las gminny, by wjechać na swą posesję.

Martwiła go niewygoda taty. Chcąc poprawić mu dojazd wyciął drzewa w lesie nie pytając przy tym nikogo o zgodę. Pewnie nikt by tego nie zauważył, gdyby nie fakt, iż nie układa mu się z sąsiadami. Ci okazali właściwą postawę obywatelską i złożyli doniesienie gdzie potrzeba i sprawa zajęły się właściwe organy.

Z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa dowiedziały się, że nie tylko zostały wycięte drzewa by utworzyć drogę dojazdową do posesji pana Kazimierza D., ojca Mariusza, ale i o tym, że na terenie gminnego lasu gromadzone jest kradzione drewno.

Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Obornikach wszczął z urzędu postępowanie administracyjne i wezwał obwinionego na rozprawę. Na jej wynik czeka Urząd Miejski, bo las był gminny a i prokurator też się pewnie zainteresuje sprawą, gdyby okazało się, że drewno skradziono.

Miejmy na koniec nadzieję, że winny nielegalnej wycinki zostanie przykładnie ukarany a gazety to opublikują, by odstraszyć innych. Ładnie by to wyglądało, gdyby każdy dla wygody rżnął las, jak popadnie.

Podobne artykuły